Czym różni się ubezpieczenie zdrowotne od abonamentowej karty zdrowia?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Rozbudowane sieci klinik medycznych oferujące tanie ubezpieczenia, choć w realiach usługi dla firm i osób indywidualnych przez wiele lat na rynku polskim nie miały sobie równych, pochłonęły ponad 59% potencjalnych klientów rynku oferując abonamentowy dostęp do usług internistycznych, specjalistycznych a nawet do szybkich zabiegów lekarskich. Dziś potentaci zaczynają czuć ciepły oddech na karku spowodowany krokiem towarzystw ubezpieczeniowych wprowadzającym prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla osób fizycznych i prawnych, a nawet grup zorganizowanych i wielkich zakładów pracy. Rozpoczęła się bitwa o klienta, który dzięki prawdziwej konkurencyjności może tylko zyskać na mniejszych wydatkach i lepszym zdrowiu. Czy tanie ubezpieczenia mają szansę z istniejącym systemem, a może coś nowego zaproponuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne może zawrzeć każdy, kto wykupi polisę i określi jej zakres, a tu do wyboru jest wiele opcji dopasowujących się pod indywidualne wymagania klienta. Tanie ubezpieczenia zdrowia nie zwracają pieniędzy za zapadnięcie na tropikalną niespotykaną chorobę nie wypłacają odszkodowań, a przede wszystkim podobnie jak abonament dbają o zdrowie, różnią się tylko zasięgiem! Prywatne kliniki lekarskie obejmują najczęściej lokalizację kilku największych miast w Polsce i leczenie na tzw. kartę może odbyć się tylko w wyznaczonych lokalizacjach, natomiast prywatne ubezpieczenie zdrowotne chroni osobę przebywającą w kraju i zagranicą, która w przypadku utraty zdrowia otrzymuje pewność zwrotu poniesionych kosztów wizyty lekarskiej, leków bądź interwencji służb ratunkowych. Ubezpieczenie zdrowotne najczęściej płacone jest raz na kwartał bądź w postaci rocznej składki natomiast abonament wymagany jest, co miesiąc, brak jego wniesienia przez nieuwagę bądź gapiostwo może zamknąć nam drogę do natychmiastowej pomocy! Natomiast prywatne ubezpieczenia zdrowotne same przypomną o wymagalności składki, nie odmówią pomocy również spóźnialskim. Większość ludzi nie zapada na przypadłości, co miesiąc, a niedyspozycja pojawia się tak naprawdę kilka razy w roku, niestety abonament nie zakłada takowej opcji, tu nie można liczyć na zniżkę w przypadku nie korzystania z usług specjalistów, natomiast tanie ubezpieczenia, co rok naliczają rabat! Każdy szukając profesjonalnej prywatnej pomocy medycznej patrzy na cenę, zarówno prywatne ubezpieczenie zdrowotne jak i abonament sieci klinik mieści się w dość porównywalnych granicach, jednak ubezpieczenie zdrowotne może zaoferować zniżki np. za pracę w nieszkodliwych warunkach, nieskazitelną historię zdrowia pacjenta bądź kondycję organizmu eliminującą ukryte wady. Wiele osób do dziś kojarzy tanie ubezpieczenia jako formę składki i odszkodowania, mało, kto zdaje sobie sprawę, że ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić pieniądze za niezdolność do pracy spowodowaną chorobą bądź nieszczęśliwym wypadkiem, zapewnić transport i opłacić operację, czego w swoich usługach nie posiadają specjalistyczne prywatne przychodnie, ubezpieczenie zdrowotne może zapewnić jeszcze więcej!

Nie można do końca wskazać, która opcja jest lepsza dla zdrowia człowieka, bo przecież ono stoi na pierwszym miejscu prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie posiada własnych karetek, szpitalnych oddziałów czy kadry znających już pacjentów, a jest tzw. ochroną finansowa zdrowa zwracającą za przypadłości, nie zawsze też obejmie złota kartą medyczną całej rodziny jednak ubezpieczenie zdrowotne bez prywatnych placówek nie miałoby sensu bycia. Tanie ubezpieczenia często podpisują kontrakty na bezgotówkowe leczenia właśnie z firmami oferującymi własny abonament medyczny, dotują specjalistów wysyłając ich na specjalne sympozja ściśle współpracują w opracowywaniu nowoczesnych metod medycznych. W prywatnej służbie zdrowia nie występuje odwieczny wyścig szczurów, ponieważ prywatne ubezpieczenie zdrowotne przynosi klientów niepublicznym przychodnią, a one w zamian polecają ubezpieczenie zdrowotne dla osób często podróżujących czy wyruszających w zagraniczne wojaże. Abonament medyczny sprawdza się w przypadku bliskości miejsca zamieszkania i wieloosobowej rodziny, doskonały jest też dla masowych zakładów pracy gdzie karta zdrowotna jest pewnego rodzaju wynagrodzeniem i motywacją dla pracownika, natomiast tanie ubezpieczenia chronią przed skutkami choroby potrafią zorganizować pomoc finansową i fizyczną, zabezpiecza człowieka przed negatywnymi skutkami, jakie mogą dotknąć go w czasie i po chorobie. Nie zależnie, jaką usługę wybierzemy warto mieć pewność jak najszerszego dostępu do opieki zdrowotnej!

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy będziesz oszczędzać na emeryturę, po okrojeniu składek z OFE?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...