*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Jak dbać o kocią sierść

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Koty to zwierzaki, które wśród innych zabiegów pielęgnacyjnych wymagają również takich, które będą utrzymywały ich sierść w należytym stanie. Czesanie będzie dużo mniej uciążliwe jeśli zaczniemy je stosować już u małych kotków, w ten sposób przyzwyczajając je do tej czynności.

 ubezpieczenia dla zwierzat < wejdz

Szczególnie dużo czasu i uwagi wymagają w tym względzie koty perskie z uwagi na dłuższe i gęstsze futro. Jako że przebywając w domu ich linienie trwa przez okrągły rok, konieczne jest codzienne czesanie je szczotką. Specjaliści twierdzą, że takie szczotkowanie nie powinno być krótsze niż minimum pół godziny. Do tego zabiegu potrzebne są specjalne narzędzia. Należą do nich przede wszystkim grzebień wykonany z metalu i posiadający długiem i rzadkie zęby, mały grzebień wyposażony w krótkie i gęste zęby oraz szczotki – jedna z twardym włosiem, druga z cienkimi drucikami bardzo sprężystymi i trochę zakrzywionymi.

Podstawowym sposobem pielęgnacji sierści jest jej rozczesywanie za pomocą pierwszego z wymienionych grzebieni. Jeśli natrafimy na kołtuny to należy je rozplątać, ich wycięcie to ostateczność. Zazwyczaj pojawiają się one w pachwinach oraz pod pachami Jeśli widzimy, że rzadki grzebień nie napotyka już żadnego oporu, zmieniamy go na gęsty. Służy on do usunięcia martwej sierści.

Gdy skończymy czesać możemy przystąpić do kolejnego zabiegu, którym jest pudrowanie przy użyciu specjalistycznego talku, do tego celu przeznaczonego. Jeśli go nie mamy, możemy użyć pudru dla niemowląt. Używamy go do posypania sierści na całej powierzchni ciała, gdy jest go gdzieś za dużo, wówczas trzeba go strzepać.

Po odczekaniu chwili przystępujemy do wyczesywania za pomocą gęstego grzebienia, potem zaś szczotki z włosia. Dzięki temu sierść staje się bardziej puszysta i odporna na powstawanie kołtunów. Dodatkowo w ten sposób ją oczyszczamy.

Koty posiadające krótką sierść wymagają mniejszej ilości zabiegów. Pielęgnacja ich sierści polega na wyczesywaniu martwej sierści oraz oczyszczaniu futra z kurzu. Robimy to raz w tygodniu za pomocą gęstego grzebienia i szczotki z włosia.

W przypadku kotów półdługowłosych wyczesywanie stosujemy dwa razy w tygodniu również używając do tego celu grzebienia i szczotki.

Leave a Reply

Czytają nas
Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy Pan/Pani zawarł/aby polisę ubezpieczeniową przez Internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...