*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Jakich błędów unikać w żywieniu kotów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Niektórzy właściciele kotów karmiąc swoje pupile kierują się wiedzą potoczną, która nie zawsze jest rzetelna. W związku z tym popełniają wiele błędów, które później odbijają się na zdrowiu czworonogów. Czego wiec należy unikać by być pewnym, że nasze odżywiają się tak jak powinny?

Ubezpieczenia zwierzat – www.ubezpieczenia-zwierzat.pl

  1. Nie należy kupować najtańszych karm w supermarketach gdyż maja one w sobie zazwyczaj tylko 4 % mięsa i dużo konserwantów. Karmy najlepiej kupować w sklepach zoologicznych sprawdzając ile procent mięsa się w nich znajduje.
  2. Koty nie powinny otrzymywać ciągle jednego typu karmy, należy je co jakiś czas zmieniać, np. przez kilka dni dawać mu suchą a następnie mokrą karmę.
  3. Jeśli widzimy, że karma jest nieświeża należy ją wyrzucić a nie podawać zwierzęciu, nie powinna ona też zbyt długo pozostawać w misce.
  4. Nie ulegajmy stereotypowi, że wszystkie koty powinny pić mleko. Są bowiem takie osobniki, które dostają po jego spożyciu biegunki. Tym podajemy do picia tylko wodę.
  5. Zwierzęta powinny mieć dobraną karmę pod kątem swojego wieku. Zróżnicowanie karm wynika bowiem z różnego zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze w kolejnych okresach rozwoju. Przykładowo młode koty, które rosną potrzebują więcej białka i wapnia zaś starszym należy obniżyć ilość spożywanych kalorii.
  6. Nie karmy kotów tym co sami jemy, szczególnie te z zawartością soli są dla kotów szkodliwe.
  7. Nie należy przekarmiać naszych pupili. Stały dostęp do jedzenia jest dobry dla zwierząt, które nie mają nadwagi. Ilość jedzenia powinna być taka jaką sugeruje producent danej karmy. W międzyczasie nie powinniśmy ich dokarmiać.
  8. Wątróbkę nie powinna pojawiać się w diecie za często. Najlepiej by było to maksymalnie raz w tygodniu.
  9. Koty jako mięsożercy powinny od czasu do czasu dostawać mięso surowe w postaci zmielonej, pod warunkiem, że jest ono świeże.
  10. Mimo że niektórym wydaje si ę iż koty i psy mają podobne karmy nie należy podawać kotom jedzenia przeznaczonego dla psów z uwagi na różnice w ich składzie i różnemu zapotrzebowaniu zwierząt na poszczególne składniki odżywcze.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Z usług którego ubezpieczyciela korzystasz najczęściej przez internet

Pokaż wyniki