*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Pomyśl o doubezpieczeniu samochodu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Jako że okres jesieni i zimy to czas zwiększonej kolizyjności warto wcześniej zorientować się jakie ubezpieczenia komunikacyjne posiadamy i przed czym one nas chronią. Jest to tym bardziej istotne, jeśli wcześniej w ramach polisy, którą posiadamy otrzymaliśmy od naszego ubezpieczyciela odszkodowanie. Najczęściej bowiem jest tak, że każda wypłata odszkodowania zmniejsza sumę ubezpieczenia autocasco. Jeśli otrzymane świadczenie było wysokie może się okazać, że przy kolejnej poważnej szkodzie, nie starczy pieniędzy na sfinansowanie jej usunięcia. Dlatego dobrze jest czasami zastanowić się nad tzw. doubezpieczeniem. Jest to dodatkowa polisa, którą dokupujemy i uzupełniamy nią nasze dotychczasowe ubezpieczenie AC. Dzięki niej, nasze auto może być chronione sumą, która odpowiada jego aktualnej wartości.

Oprócz opisanej wyżej sytuacji istnieje jeszcze jedna, w której warto się zastanowić nad tym rozwiązaniem. Chodzi tu o zwiększanie wartości auta przez inwestowanie w nie, czyli np. wymianę starych części na nowe czasami takie same, czasami zaś bardziej nowoczesne i droższe. Jeśli więc auto zyskuje na wartości, również wartość potencjalnej szkody może być wyższa. Dlatego jeśli widzimy, że suma dotychczasowego ubezpieczenia jest zbyt mała by pokryć ewentualne straty, wówczas należy zastanowić się nad doubezpieczeniem. Jedyne co trzeba zrobić by tego dokonać w czasie trwania dotychczasowej umowy autocasco to wskazanie powodu, dla którego chcemy to zrobić.

YouTube Preview Image

Oprócz doubezpieczenia dobrze też jest zastanowić się, szczególnie gdy zbliża się koniec naszej aktualnej umowy, czy nie lepiej zamiast jej przedłużenia zdecydować się na inną polisę. Trzeba pamiętać, że opłacalność i skuteczność autocasco zależy przede wszystkim od jego zakresu a nie od ceny, jak w przypadku polisy OC, w której zakres zawsze jest taki sam, gdyż reguluje go ustawa. Tak więc porównując oferty poszczególnych ubezpieczycieli zwracajmy uwagę najpierw na podobny zakres a dopiero potem ceny. Dzięki temu możemy dobrać tak nasze nowe ubezpieczenie AC, żeby chroniło nas od wszelkich ewentualności, które mogą zagrozić naszemu samochodowi w sezonie jesienno-zimowym.

Leave a Reply

Czytają nas
Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy Pan/Pani zawarł/aby polisę ubezpieczeniową przez Internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...