*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Ubezpieczenia dla bogatych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Ubezpieczenia dla osób majętnych nie są w Polsce zbyt rozwinięte, niemniej firmy ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach coraz więcej polis atrakcyjnych dla tej grupy klientów.

Dane szacunkowe, które posiada PKO  wskazują, że w Polsce może być kilkadziesiąt tysięcy lub ok. 100 tys. Osób, które posiadają majątek (gotówka, lokaty, papiery wartościowe) o wartości ponad 1 mln zł. W związku z tym chętnych na tzw. ubezpieczenia luksusowe powinno być sporo tyle że w roku 2009 ten rynek niemal się zatrzymał. Przykładowo prawie zupełnie ustało zainteresowanie jeśli chodzi o ubezpieczenia koni. W ubiegłym roku nastąpiła niewielka poprawa, w tym zaś raczej wielkich zmian również nie należy się spodziewać.

Najbogatsza ofertę firmy ubezpieczeniowe oferują osobom pełniącym kierownicze funkcje w różnych firmach. Są to najczęściej ubezpieczenia mienia przedsiębiorstwa oraz ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej. Ta ostatnia polisa chroni przed konsekwencjami błędnych decyzji przy zarządzaniu firmą. Oczywiście nie chodzi tu o świadome działanie na jej niekorzyść. Ubezpieczenia te w branży określa się skrótem D&O od angielskiego wyrażenia  directors and officers. Z ankiety przeprowadzanej w środowisku brokerów, wynika, że w ubiegłym roku sprzedaż polis D&D mogła wzrosnąć o 25 %. Niestety nie wiąże się to z większą wartością składek z tego tytułu, ta pozostaje na podobny poziomie od roku 2007.

 

Ale bogaci ludzie nie żyją tylko pracą. Mają też swoje mienie, które trzeba należycie zabezpieczyć. Niedawno na polskim rynku pojawiła się polisa będąca wynikiem współpracy polskiego przedstawiciela  Lloyd’s of London z firmą Gras Savoye. Jest to ubezpieczenie domu lub mieszkania o szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej. Chodzi tu szczególnie o przedmioty będące na wyposażeniu domu, również te wartościowe. Maksymalna wartość ubezpieczanej nieruchomości mieszkalnej to 20 ml zł. Ubezpieczenie obejmuje też majątek ruchomy, który klient zabiera w podróż. Dodatkowym atutem jest polisa OC w życiu prywatnym. Polskie firmy ubezpieczeniowe również dają możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia jeśli klient posiada drogi dom lub mieszkanie. Poszerzana jest też ochrona ubezpieczeniowa.

YouTube Preview Image

Jednym z najpopularniejszych ubezpieczeń, które ubezpieczyciele dodają do innych polis a banki do swoich produktów, np. do kart kredytowych, są różnego rodzaju assistance. Tutaj zakres proponowanych usług jest naprawdę zróżnicowany. Zaczyna się od napraw różnego typu sprzętu RTV, AGD itp. przez pomoc w szybkim zorganizowaniu wyjazdu po zwrot kosztów za szkody spowodowane przez domową pomoc pod nieobecność właścicieli.

Ciekawym przykładem jest ubezpieczenie dodawane do karty  Diners Club Golf. Obejmuje ono swoją ochroną torby i kijów golfowych podczas przelotu samolotem. Jeśli sprzęt zostanie utracony lub opóźni się jego dostarczenie, z ubezpieczenia finansowane jest wypożyczenie kijów i całego sprzętu do momentu odzyskania bagażu lub na czas wyjazdu.

Bogaci ludzie posiadają najczęściej drogie samochody. Tak więc kolejny typem polisy dla osób zamożnych, o którym powiemy są ubezpieczenia komunikacyjne. Firmy ubezpieczeniowe wyraźnie określają kiedy auto można nazwać luksusowym – mianowicie wówczas, gdy jego wartość wynosi od 200 tys. zł wzwyż. Sprzedaż ubezpieczenia AC takiego samochodu towarzystwa uzależniają od tego czy posiada on specjalny system ochrony i satelitarny system lokalizacji. Niektóre firmy ubezpieczeniowe dają możliwość wykupienia opcji rozszerzonej polisy. W przypadku ACV może to być, np. wypłata odszkodowania nawet jeśli samochód miał przeterminowane badanie techniczne. Najbardziej rozbudowane autocasco w przypadku aut luksusowych jest średnio o 30 % droższe od standardowego.

W Polsce są też oferty dla osób zamożnych jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie. Aviva oferuje w tej grupie produktów polisę Opiekun VIP, przeznaczony dla tych klientów, którzy chcą się ubezpieczyć na dużą kwotę. Zakres ochrony może być rozszerzony w każdym momencie trwania umowy o takie warianty jak ciężka choroba, leczenie szpitalne , niezdolność do pracy z powodu choroby lub wypadku itp. Ubezpieczenie na życie dla bogatych jest oferowane również przez innych ubezpieczycieli jak np. Polisa-Życie czy Nordea.

Do dużo rzadszych ubezpieczeń w Polsce jeśli chodzi o polisy dla osób prywatnych należą ubezpieczenia dzieł sztuki. W 2009 roku wprowadziła je Axa Art. Jest to polisa od wszystkich ryzyk.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy będziesz oszczędzać na emeryturę, po okrojeniu składek z OFE?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...