*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Ubezpieczenie domu i assistance w jednym

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Dwie firmy ubezpieczeniowe: Uniqua i  Europ Assistance Polska rozpoczęły współpracę tworząc program ubezpieczeniowy o nazwie  UNIQA DOM Plus POMOC. Dotyczy on ubezpieczenia domu i mieszkania wraz ze znajdującym się wewnątrz mieniem ruchomym. Polisa jest dostępna w trzech wersjach Basis, Komfort oraz Europa.

Ubezpieczenie domu i assistance w jednym

Pierwszy z nich to opcja podstawowa. W jej ramach klient otrzymuje ubezpieczenie od rożnych zdarzeń losowych związanych z czynnikami atmosferycznymi oraz innymi jak również od pożaru. Drugi wariant ma rozszerzoną ochronę ubezpieczeniową. Dodatkowymi elementami jest ubezpieczenie od ryzyka zalania mieszkania, pękania różnych wewnętrznych części nieruchomości spowodowane niskimi temperaturami, rozbicia szyby, jak również od rabunku, kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia w wyniku wandalizmu. Najszerszy z wariantów – Europa -obejmuje jeszcze ryzyka związane z lawinami, osuwaniem się i zapadaniem oraz trzęsieniem ziemi.
Ale wspomniany program to nie tylko ubezpieczenie mieszkania. Dochodzą do tego również różnego typu usługi w ramach ubezpieczenia assistance. Ich zakres zależy od wkupionego wariantu polisy. W ramach świadczonych usług ubezpieczyciel pokrywa koszty zarówno akcji ratowniczych jak również napraw przeprowadzonych przez specjalistów. W zakresie assistance znajduje się również przewóz oraz przechowanie i dozór nad mieniem ubezpieczonego, naprawa sprzętu elektronicznego i w razie konieczności zorganizowanie i sfinansowanie noclegu w hotelu.

W ramach rozszerzenia ochrony klient może otrzymać gwarancję pomocy medycznej w przypadku nagłych zdarzeń na terenie naszego kraju. W jej zakres wchodzi sfinansowanie transportu medycznego, wizyty u lekarza lub pielęgniarki, dostawy potrzebnych lekarstw. Ubezpieczenie assistance może objąć również zorganizowanie opieki nad osobami bliskimi ubezpieczonego, które tego potrzebują (w nagłych sytuacjach kiedy np. w wyniku trafienia przez rodzica do szpitala, nie ma nikogo kto mógłby zająć się dziećmi) oraz pomoc w zorganizowaniu nauki dla dzieci chorych.

Dodatkowo każda osoba, która przystąpi do programu ma dostęp do działającej przez całą dobę infolinii, na której można zasięgnąć porad i otrzymać informacje dotyczące kwestii remontowo-budowlanych. Oprócz tego dostępne są jeszcze dwie infolinie – concierge oraz medyczna.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Jaki zakup ubezpieczenia wybrałby Pan/Pani przez internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...