*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Ubezpieczenie flotowe bardziej opłacalne

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

W przypadku samochodów firmowych lepiej zdecydować się na ubezpieczenie całej floty niż kupować ubezpieczenia komunikacyjne dla każdego pojazdu oddzielnie. Decydując się na polisę flotową, kupujemy cały pakiet ubezpieczeń, w skład którego wchodzą: OC komunikacyjne, autocasco, assistance, NNW, czasami również ubezpieczenie wyposażenia i szyb. Warunki umowy dotyczą wszystkich pojazdów zaliczanych do floty firmowej i nie zmieniają się w okresie, na który została zawarta, nawet jeśli zmieniają się kwoty składek w polisach tradycyjnych.

Ubezpieczenie flotowe Aby wykupić tego typu polisę trzeba dysponować flotą pojazdów. Jednak każda firma ubezpieczeniowa może określać flotę trochę inaczej. Większość przyjmuje, że stanowić ja musi przynajmniej 15 aut. Niemniej są i takie towarzystwa ubezpieczeniowe, które za flotę uznają nawet 5 samochodów należących do firmy. Oczywiście im ich więcej, tym lepsze warunki mogę zaproponować ubezpieczyciele.

Nierzadko jest też tak, że likwidacja szkód przebiega sprawniej niż przy standardowych ubezpieczeniach przez uproszczenie procedur. Dzięki temu okresy czasu, w których pojazdy są wyłączone z użytkowania, skracają się.

Ile kosztują tego typu ubezpieczenia samochodowe?

Cóż, to zależy od wielu czynników między innymi od liczby aut, których polisa dotyczy, ich wieku oraz rodzaju, jak również od wcześniejszej historii ubezpieczeniowej, szczególnie szkodowości floty. Trzeba jednak pamiętać, że szkodowość nawet jednego pojazdu z floty wpływa na ocenę całości. Wysokość składki zależy również od tego do czego konkretnie wykorzystywane są pojazdy oraz oczywiście od zakresu ubezpieczenia.

Wybór polisy dla floty nie powinien opierać się jedynie na jej cenie. Warto zwrócić uwagę jakie ubezpieczenia ono zawiera i jaki jest ich zakres. Tutaj szczególnie istotny jest zakres autocasco, bo OC komunikacyjne w tym względzie jest określane przez ustawę. Należy też zorientować się czy towarzystwo gwarantuje auto zastępcze na okres usuwania szkód. Kolejne istotne elementy to pytanie o to czy istnieje konieczność wkładu własnego w koszty naprawy, gdzie i z użyciem jakich części jest ona dokonywana oraz czy ubezpieczenie obejmuje również sytuację kradzieży samochodu.

Leave a Reply

Czytają nas
  • Budmax - malowanie mieszkań w Warszawie

Ankieta Ubezpieczeniowa

Jaki zakup ubezpieczenia wybrałby Pan/Pani przez internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...