*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Ubezpieczenie od kradzieży i oszustwa

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Ubezpieczenie od kradzieży Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest zadaniem łatwym, na drodze pojawić się, bowiem może wiele przeciwności losu, które skutecznie utrudnią dalszą działalność. Jedną z częstszych przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania przedsiębiorca są źle dobrani pracownicy, którzy przywłaszczają sobie mienie firmowe lub też narażają ją na innego rodzaju straty. By pomóc przedsiębiorcom, firmy ubezpieczeniowe wprowadziły do swych ofert nowe ubezpieczenia dodatkowe od ryzyka sprzeniewierzenia.

Na chwilę obecną ubezpieczenia dodatkowe tego typu dopiero wchodzą na rynek, dlatego nie są jeszcze zbyt popularne. Jednakże już niedługo może się to zmienić, gdyż ubezpieczenia dodatkowe od ryzyka sprzeniewierzenia są bardzo korzystne dla rozwoju przedsiębiorstw.

 

Jak wynika z anonimowo prowadzonych badań połowa pracujących Polaków przynajmniej raz w życiu przywłaszczyła sobie lub ukradła mienie firmowe. Związane jest to ze średnią zamożnością większości społeczeństwa, a także tym, że jeśli istnieje możliwość na zdobycie czegoś za darmo to większość osób z niej skorzysta. Takie postępowanie dla pracownika zazwyczaj kończy się utratą pracy, lecz dla firmy jest to także spory problem, ponieważ sukcesywnie traci swoje dobra. Dlatego też przedsiębiorcy, którzy dość mają nieuczciwych pracowników powinni nabyć ubezpieczenia dodatkowe od ryzyka sprzeniewierzenia. Ubezpieczenie od kradzieży i oszustwa

Ubezpieczenie to ma na celu zabezpieczyć pracodawcę przed bezpośrednimi stratami finansowymi powstałymi wskutek nieuczciwego działania pracowników, którzy objęci zostali umową ubezpieczenia. Ubezpieczenie odpowiada za straty poniesione w skutek przestępstw z użyciem komputera, w wyniku podrobienia podpisu lub wszelkiego rodzaju kradzieży dokonanej przez osoby niepodlegające zatrudnieniu. Ubezpieczenie działa zarówno w siedzibie firmy jak i w każdym miejscu poza jej obrębem. od ryzyka sprzeniewierzenia pokrywa koszty postępowania sądowego do określonej w umowie wartości, ponadto odpowiada też za opłaty służące pomniejszeniu skali szkód oraz ustaleniu wielkości szkody. Ubezpieczenie od ryzyka sprzeniewierzenia może zostać zawarte dla każdego rodzaju pracownika pozostającego w stosunku prawnym, jak również dla rady nadzorczej czy prezesów. W przypadku tego typu polisy zakres ochrony jest szeroki jednak tu również występują pewne wyłączenia, dlatego z OWU polisy warto zapoznać się przed podpisaniem umowy.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy Pan/Pani zawarł/aby polisę ubezpieczeniową przez Internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...