Wiek kierowców a ubezpieczenia samochodowe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Nie jest tajemnicą, że w znaczeniu wysokości składki na ubezpieczenie oc ma zarówno wiek posiadacza auta, jak i jego staż kierowania pojazdem. Im kierowca jest młodszy i jego doświadczenie w zakresie prowadzenia samochodu jest mniejsze- tym wyższa jest wysokość składki oc.  Dlatego też, młody człowiek, który dopiero co uzyskał prawo jazdy, za czym  kupi swój pierwszy pojazd, powinien się zastanowić, czy stać go będzie na jego utrzymanie, a przede wszystkim systematyczne opłaty za obowiązkowe oc samochodu. Wiek kierowców a ubezpieczenia samochodowe

Firmy ubezpieczeniowe, bowiem w dużym stopniu zawyżają opłaty tego typu polis dla młodych kierowców.  Także progi wiekowe mające rzekomo znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy są rzeczą zróżnicowaną. I na przykład, Compensa, Allianz i Warta uważa, iż osoba młoda to taka, która ma mniej niż dwadzieścia pięć lat.

Zwyżki polisy oc wahają się w wymienionych firmach od 25% do 50%.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawia w tej kwestii Samopomoc gdzie zwyżka wynosi 20% procent.

Najgorzej w rankingu zwyżek dla młodych kierowców, przedstawia się Generali, gdzie może nawet sięgać 100%.

Czy są sposoby aby takowych zwyżek uniknąć?

Są, jednak musimy w tej kwestii  liczyć na przychylność  osoby bliskiej, na przykład rodzica.

Pierwszym sposobem jest zarejestrowanie pojazdu na taką osobę, która ma już wypracowane tanie oc samochodu. Jednak, tak naprawdę jest to mało skuteczna metoda, gdyż w formularzu ubezpieczeniowym, właściciel auta musi wyjawić kto będzie auto użytkował. Jeśli zatem rodzic ujawni, że użytkownikiem pojazdu będzie także młody kierowca, spowoduje to automatyczne podwyższenie kosztów składki polisy. Oczywiście rodzic może ukryć przed ubezpieczycielem, że użytkować auto będzie również jego dziecko, jednak trzeba liczyć się z tym, że w razie wypadku drogowego, który spowoduje młody kierowca, poniesiemy wysokie finansowe konsekwencje.

Drugim sposobem jest kupno polisy na dwie osoby, czyli przykładowo rodzica, które tanie oc samochodu ma już wypracowane i dziecka zaliczanego do grupy młodych kierowców. W takiej sytuacji, Do zniżek rodzica dodawane są zwyżki dziecka. Czyli jeśli rodzic ma maksymalne zniżki w wysokości sześćdziesięciu procent dodawane są zwyżki młodego kierowcy- na przykład trzydzieści procent.

Reasumując, kwota za składkę oc będzie nadal pomniejszona o trzydzieści procent podstawowej składki oc. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż opłata stu trzydziestu procent podstawowej składki za ubezpieczenia samochodowe oc. Warto tu również zaznaczyć, iż aby opłacać tanie oc samochodu, zarówno w przypadku młodego kierowcy jak i starszego, pomocne okazują się kalkulatory polis. Nie ma problemu z ich odnalezieniem, gdyż znajdują się na większości stron internetowych poświęconych tematyce polis. Jak zatem widać, są metody na obniżenie w jak największym stopniu składek za ubezpieczenia samochodowe. Warto z nich korzystać, gdyż w dużym stopniu pozwolą nam obniżyć koszty utrzymania auta a jest to na pewno szczególnie dla młodych ludzi bardzo znaczące.

One Response to “Wiek kierowców a ubezpieczenia samochodowe”

  • przekrec pisze:

    Przedstawione rozwiazania, szczegolnie drugie, sa bardzo przydatne i sprawdzaja sie w praktyce.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Jaki zakup ubezpieczenia wybrałby Pan/Pani przez internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...