*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Wzrosty w Warcie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Pierwsze 6 miesięcy bieżącego roku zakończyły się dla Warty dobrymi wynikami. Część majątkowa osiągnęła zysk netto rzędu 73 mln zł, tymczasem rok wcześniej okres ten zakończył się stratą na poziomie 52 mln zł. Z polis życiowych udało się uzyskać 15 mln zł czyli 17 % mniej niż w roku ubiegłym. Mniejsze zyski tej spółki tłumaczone są inwestycjami mającymi na celu rozszerzenie sieci sprzedaży. Dzięki tej decyzji firma zwiększyła swój udział jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie do 8,6 % (czyli o 0,5 %). do 9 % (czyli o 0,3 %). Poprawił się również wynik techniczny, który wyniósł 45 mln zł. Po pierwszych trzech miesiącach zeszłego roku był on ujemny i wynosił -189 mln zł. Gorzej jest z wynikiem technicznym spółki sprzedającej ubezpieczenia na życie.
W zeszłym roku wyniósł on 24 mln zł a w tym 20,5 mln zł.

 

Zarząd spółki majątkowej jest zadowolony z jej sytuacji finansowej.  Jej prezes stwierdził, że na zyski wpływ miały łagodniejsza zima, jak również poprawa selekcji ryzyka, jeśli chodzi o ubezpieczenia majątkowe. Pod koniec czerwca kwota odszkodowań wypłaconych w tym roku wynosiła 581 mln zł, czyli o 11 % mniej w stosunku do roku poprzedniego. Tak zwany wskaźnik szkodowo-kosztowy uległ zmniejszeniu ze 125 do 94 %. Dodatkowo Warcie udało się zmniejszyć koszty akwizycji.

Jeśli chodzi o część życiową Warty, to zarząd skupia się na plusach, którymi według niego jest zwiększenie przypisu składek z polis posiadających składki regularne. Grupowe ubezpieczenia na życie przyniosły przypis większy o 9 % a o 16 %.

Z końcem września Warta zaprezentuje założenia tworzonego budżetu na kolejne 3 lata. Jedną z kluczowych spraw w nowym budżecie mają być właśnie grupowe ubezpieczenia na życie. To już kolejna firma, która deklaruje chęć ekspansji i zwiększenie swoich udziałów w tej sferze rynku ubezpieczeniowego gdzie prym ciągle wiedzie PZU.

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Czy Pan/Pani zawarł/aby polisę ubezpieczeniową przez Internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...