*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Zainteresowanie redukcją punktów karnych coraz większe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Wprawdzie sposób redukowania punktów karnych ma ulec zmianie, jednak dopiero w styczniu 2013 roku. Tymczasem już teraz część wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego przeżywa swoisty najazd kierowców, którzy chcą zredukować swoje punkty nim wejdą w życie nowe przepisy. Tak jest np. w łódzkim ośrodku, gdzie kursy przeprowadza się dwa razy w ciągu miesiąca a w każdej grupie jest 30 uczestników.

W Białymstoku również jest sporo chętnych, niemniej przedstawiciele ośrodka mówią, że zawsze tak się dzieje jesienią. W okresie letnim zdarza się bowiem więcej wykroczeń i skutkiem tego jest właśnie zwiększone zainteresowanie kursami redukującymi punkty karne.

Ubezpieczenie komunikacyjne / więcej…

Żeby być uczciwym trzeba przyznać, że w niektórych ośrodkach jak np. w Warszawie zainteresowanie uczestnictwem w kursach zmniejszyło się ostatnio, w innych jak np. w Gdańsku zainteresowanie utrzymuje się na stałym poziomie.

Czas trwania zajęć to 6 godzin. Za udział w nich trzeba zapłacić od 280 do 350 zł. W trakcie jednego szkolenia można pozbyć się 6 punktów, niemniej istnieje limit kursów – jeden na 6 miesięcy. Zajęcia są podzielone na dwie części. Pierwszą prowadzi psycholog a drugą policjanci pracujący w wydziale ruchu drogowego. W tej drugiej części prowadzone są rozmowy dotyczące różnego typu wykroczeń.

punkty karne

Nowe zasady, które zaczną obowiązywać od roku 2013 wprowadzą kilka zmian. Gdy kierowca nazbiera 24 punkty, wówczas nie będzie miał odebranego prawa jazdy, lecz otrzyma skierowanie na kurs reedukacyjny, który będzie kosztował 500 zł i trwał przez jeden dzień. Zajęcia będą miały formę wykładową i warsztatową. Po zakończeniu kursu punkty zostaną zredukowane, jednak kierowca znajdzie się pod nadzorem. Jeśli przez 5 lat od kursu znów uzyska 24 punkty karne, wówczas zostanie mu cofnięte prawo jazdy. Zwiększona dotkliwość nowych przepisów ma zniechęcić do notorycznego łamania przepisów drogowych. Dziś bowiem jak mówią osoby prowadzące kursy bywa i tak, ze pojawiają się na nich stali bywalcy, których treści przekazywane podczas szkolenia nie przekonały do zmiany nawyków.

 

Leave a Reply

Ankieta Ubezpieczeniowa

Czego najbardziej obawia się Pan/Pani przy przesyłaniu informacji drogą elektroniczna?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...