*/ .recentcomments a{display:inline !important;padding:0 !important;margin:0 !important;}

Zniżki nie niwelują podwyżek OC

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

Konieczność przedłużania umowy na ubezpieczenia samochodowe OC z roku na rok wiąże się z koniecznością opłacania coraz wyższych składek. Wynika to z faktu, że podwyżki są coraz częstsze i jeśli nawet nie  zawsze dotyczą wszystkich klientów, to jednak są takie, które obejmują sporą grupę konsumentów.  Jedna z porównywarek internetowych dokonała ostatnio analizy składek, które klienci, należący różnych grup wiekowych, musieli zapłacić w trzecim kwartale roku bieżącego i ubiegłego. Wzięto pod uwagę wartości uśrednione. Jak się okazało największe podwyżki dotyczyły, jak dotychczas, osób w wieku 20 lat, średni wzrost w stosunku rocznym wyniósł dla nich 242 zł, czyli 13 %. Dla 30-latków podwyżka wyniosła w sumie 36 zł, zaś 40- i 50-latkowie zapłacili odpowiednio o 43 zł i 72 zł więcej. W końcu dla 60-latków średnia zwyżka wyniosła 95 zł.

Coraz większa składka jaką trzeba zapłacić za sprawia, że kierowcy bardziej interesują się tym jakie zniżki można zdobyć przy zakupie polisy. Niektórzy mają nadzieję, że skoro przez rok nie brali udziału w żadnej kolizji, to otrzymana zniżka za następny rok bezszkodowej jazdy zniweluje podwyżkę. Jak się okazuje nie do końca tak jest.

W przeanalizowanym okresie stwierdzono, że np. kierowca, który w zeszłym roku miał 20 % zniżki, po uzyskaniu kolejnych 10 % za bezszkodową jazdę i tak zapłaci w tym roku o około 24 zł więcej niż w roku ubiegłym. Podobnie wygląda sprawa również z większymi zniżkami – zawsze istniała konieczność pewnej dopłaty. Nawet gdy ktoś uzyskał w tym roku maksymalną zniżkę za bezszkodową jazdę, czyli 60 % i tak zapłaci o 16 zł więcej niż w roku 2010.

Wszystko dlatego, że zniżka za rok bezszkodowej jazdy wynosi zazwyczaj 10 %, zaś średni wzrost stawki za ubezpieczenie OC w ciągu roku wyniósł również 10 %.

Ostatecznie cenę składki za ubezpieczenia komunikacyjne OC są ustalane indywidualnie przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe, które bierze pod uwagę ponoszone ryzyko oraz rentowność danego typu polis.

Leave a Reply

Czytają nas
Ankieta Ubezpieczeniowa

Jaki zakup ubezpieczenia wybrałby Pan/Pani przez internet?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...